Wystawa „cartier Epic” Rozpocznie Się W Grand Palais

, Cartier Paris, 1914

Epicki styl Cartiera

Czas: 4 grudnia 2013 r. – 16 lutego 2014 r

Lokalizacja: Hall of Honor, Grand Palais, Paryż, Francja

12 4 grudnia 2013 r. Cartier Collection Global Tour zapoczątkuje bardzo ważny przystanek – Grand Palace w Paryżu we Francji. Nowa wystawa potrwa trzy i pół miesiąca, której kuratorem jest Laurent Salomé, główny kustosz sali honorowej Grand Palace, a tematem przewodnim będzie „Cartier: Epic of Style” i interpretacja bogatej historii Cartier, aby ukazać bogactwo Koncepcja artystyczna i zmieniające się smaki czasów. Jako święta marka związana z rodowodem miasta, ten powrót do paryskiej wystawy niewątpliwie stanie się zabytkiem w globalnej podróży Cartier Collection.

Popularność marki Cartier może sprawić, że ludzie zignorują bogatą i kolorową historię tej świętej marki. W rzeczywistości Cartier odegrał kluczową rolę w historii sztuk dekoracyjnych. Projekt Cartiera, od dzieł klasycznych po nowe dzieła sztuki o zarówno geometrycznych, jak i egzotycznych kształtach, jest żywym dowodem zmiany gustu artystycznego i etykiety społecznej. Biżuteria Cartiera, zegary, zegarki oraz szereg drobnych i praktycznych przyborów przekonały niegdyś najbardziej gustownych i eleganckich ludzi XX wieku.

卡 „Cartier: Epic Style” to wystawa poświęcona historii sztuki. Jako dzieło sztuki kreatywność Cartiera ujawnia się w ewolucji zmieniających się zastosowań i stylów. Interpretacja historii Cartiera od jego powstania w 1847 r. Do 1970 r. Daje nam doskonałą okazję do otwarcia drzwi do laboratorium plastycznego, zagłębiania się w tę elegancką i wykwintną markę biżuterii oraz odkrywania wewnętrznego piękna i funkcji społecznych Biżuteria i akcesoria.

Ponad 600 sztuk biżuterii, przyborów, zegarków, a także sukienki, płaszcze, akcesoria, meble, obrazy, fotografia reklamowa, grafiki i magazyny modowe, mówią widzom o koncepcji artystycznej i smaku tamtych czasów. Wystawa śledzi każdy ważny krok w historii marki i analizuje korzenie każdej ewolucji stylu Cartiera. Ponad 200 ręcznie rysowanych manuskryptów i niezliczone pliki archiwów (książki inwentarzowe, kreatywne zapisy, ręcznie rysowane manuskrypty związane z Świętym Sklepem przy Heping Street, zdjęcia, modele gipsowe …) przyniosły publiczności historię twórczości Cartiera.

Wystawa ta jest najważniejszą wystawą w historii Cartiera, szczegółowo opisującą ważne wydarzenia historyczne, które określiły status Cartiera, a także wszelkiego rodzaju powstałe dzieła, od ozdób koronacyjnych po najbardziej osobiste urządzenia: kosmetyczki, papierośnice i nadgarstki Tabele – trzy klasyczne symbole okresu modernistycznego. Wszystkie klasyczne dzieła z historii Cartiera są prezentowane na tej wystawie: pierwsza z nich to seria wykwintnych koron, które w żywy sposób odzwierciedlają pomysłowość kunsztu Cartiera i wyższe wymagania klientów. Aby podkreślić znaczenie zegarmistrzostwa dla Cartiera, wystawa pokazuje także niespotykaną liczbę tajemniczych zegarów, w sumie 15 sztuk, z których każdy jest arcydziełem estetyki i kunsztu.

的 Eksponaty na tej wystawie pochodzą głównie z kolekcji Cartiera i 50 dzieł pożyczonych od instytucji publicznych lub prywatnych kolekcjonerów. Te instytucje publiczne obejmują: Musée des Arts décoratifs, Musée Galliera i Bibliothèquenationale de France, Bibliothèque-musée de l’Opéra, Library of Decorative Arts (Bibliothèque des Arts décoratifs) i tak dalej. Dwadzieścia z tych wyróżniających się dzieł to skarby zapożyczone z kolekcji Księcia Monako za pośrednictwem oficjalnych lub prywatnych kanałów, aby pokazać elegancki smak księżniczki Grace. Publiczność będzie miała również okazję zobaczyć cenną kolekcję Marjorie Merriweather Post, spadkobierczyni Cesarstwa Zbóż, ważnego kolekcjonera sztuki rosyjskiej i francuskiej oraz najważniejszego z Nowego Jorku Cartiera Klientów. Wystawa była wspierana przez Hillwood Foundation, z siedzibą w ostatnim miejscu zamieszkania Posta w Waszyngtonie. Wystawa zwraca również szczególną uwagę na wiele ikonicznych postaci w historii Cartiera: ważnymi klientami są aktorki lub dziedziczki – Barbara Hutton, Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor (Liz Taylor), Maria Félix; Wielki książę Indii – kraj w tamtych czasach jak sen, ale już nie jest daleko; lub ci, którzy zostawili swoje osobiste ślady w historii Cartiera w różnym czasie Liderzy trendów – Daisy Fellowes, Mona Bismarck, Duchess of Windsor …

Cart „Cartier: Epic of Style” to pierwsza wystawa w właśnie odnowionej właśnie sali honorowej Wielkiego Pałacu, która idealnie pasuje do tej wspaniałej i wspaniałej przestrzeni oraz jej poetyckiego designu. Wystawa nie oddaje charakteru sklepu jubilerskiego, ale rozwija się jak legenda. Każdy rozdział tworzy inną atmosferę, pozwalając na naturalną prezentację uroku dzieła, a jednocześnie daje widzom klucz do interpretacji tego epickiego wzlotu i upadku.

Kuratorzy: Laurent Salomé, główny kustosz dziedzictwa i kierownik wystawy w Grand Hall of Honor; Laure Dalon, kustosz dziedzictwa, Laurent Salomé Asystent